سوالات متداول

چرا بعد از خرید من، عملیات شارژ صورت نگرفته است؟

شارژ نشدن سیم‌کارت چند دلیل دارد که به ترتیب زیر شرح می‌دهیم:
  • ۱. حالت اول: این امکان وجود دارد که خط شما شارژ شده باشد اما پیامک مربوط به آن را دریافت نکرده باشید. در این حالت ابتدا با کد *140*11# از سیم‌کارت خود استعلام بگیرید.
  • ۲. حالت دوم: در این وضعیت ممکن است شما پرداخت را انجام داده باشید اما تایید تراکنش توسط بانک به اتوایرانسل ارسال نشده باشد که در اکثر مواقع به صورت خودکار تا نهایتا 72 ساعت مبلغ کسر شده به حساب شما برگرداننده می‌شود. با این حال؛ شما می‌توانید به صفحه "پشتیبانی" مراجعه کرده و بوسیله شماره موبایل خود + شماره پیگیری که قبل از پرداخت به شما داده شده است، وضعیت خرید خود را مشاهده کنید.

چرا سایت اتوایرانسل به من کد شارژ را نشان نمی‌دهد؟

با خرید شارژ مورد نظر و انجام مراحل پرداخت؛ سیم‌کارت شما به صورت خودکار شارژ می‌شود و نیازی به وارد کردن دستی کد شارژ نیست.

در چه مواقعی کد شارژ (پین) نمایش داده می‌شود؟

در شرایط بسیار خاص که امکان شارژ مستقیم سیم‌کارت وجود ندارد و مرکز تامین‌کننده قادر به پاسخگویی نیازهای شارژ مستقیم نیست؛ کد شارژ (پین) بعد از خرید به مشتری نشان داده می‌شود و مشتری باید کد شارژ را وارد تلفن همراه خود کند. دقت کنید همیشه شارژها به صورت مستقیم و بدون نیاز به وارد کردن دستی کد صورت می‌پذیرد و تنها در مواقع خاصی پین‌ها نمایش داده می‌شوند.

با کارت‌های کدام بانک می‌توانم اتوایرانسل بخرم؟

شما با داشتن کارت‌های بانکی عضو شتاب می‌توانید از سه درگاه بانک "سامان، ملت و پارسیان" خریدهای خود را انجام دهید.

اطلاعات کارت بانکی خود را چگونه بدست بیاورم؟

برای انجام خرید آنلاین باید رمز دوم کارت، CVV2 و تاریخ انقضاء را داشته باشید تا بتوانید خرید خود را کامل کنید. دقت داشته باشید که CVV2 و تاریخ انقضاء روی خود کارت نوشته شده است. برای دریافت رمز دوم کارت خود نیز می‌توانید به عابربانک‌ها یا بانک صادر کننده کارت مراجعه کنید.

چطور می‌توانم گزارش خریدهای گذشته خود را داشته باشم؟

اگر در سایت اتوایرانسل ثبت‌نام کنید و قبل از خرید وارد حساب کاربری خود شوید، خرید شما با گزارش ثبت می‌شود و در آینده می‌توانید گزارش‌ها را ببینید.

من شارژ ۲۰۰۰ تومانی خریدم اما سیم‌کارتم ۱۸۸۰ تومان شارژ شده است؛ دلیل آن چیست؟

6% از مبلغ شارژ برای مالیات و عوارض کم می‌شود و این مورد از سمت اپراتور است.

چطور می‌توانم کد تخفیف اتوایرانسل بگیرم؟

در روزهای خاص و مناسبت‌های ویژه (به صورت مثال؛ عید نوروز) اتوایرانسل کد تخفیف‌های عمومی را ارائه می‌کند.